Зображення курсу Фіскальна політика, 073 «Менеджмент» (3 курс)
Фіскальна політика

Мета курсу «Фіскальна політика» - сприяти підготовці кваліфікованих фахівців, що володіють системою знань з теорії та практики оподаткування і фіскальної політики.

Програма та тематичний план дисципліни орієнтовані на глибоке та ґрунтовне засвоєння студентами знань з теорії та практики оподаткування і фіскальної політики; засвоєння навиків практичної роботи у сфері оподаткування як платників податків, так і працівників органів Державної податкової служби України.

Курс сформований на основі науково - обґрунтованих знань та припущень і орієнтований на сучасне економічне мислення. Отримані знання сприятимуть кращому розумінні мотивів поведінки суб’єктів держави на різних стадіях економічного розвитку, аналізу правильності прийняття рішень стосовно формування та розподілу фінансових ресурсів держави. Курс передбачає отримання знань стосовно теорії та практики оподаткування та податкового регулювання, формування та використання доходів бюджетів, організації проведення державних закупівель та тендерів, фінансового та податкового менеджменту.

Вивчення курсу «Фіскальна політика» передбачає наявність систематичних та ґрунтовних знань із курсів «Основи фінансів», «Регіональна економіка», «Економічний аналіз діяльності підприємств», «Основи менеджменту» та цілеспрямованої роботи над вивченням спеціальної літератури, активної роботи на лекціях та практичних заняттях, самостійної роботи та виконання індивідуальних завдань.

Завдання курсу «Фіскальна політика»: вивчення теоретико-організаційних основ фіскальної політики; ознайомлення з науковими дискусіями стосовно змісту та напрямків проведення фіскальної політики; формування системи знань про процес акумулювання та витрачання фінансових ресурсів держави; дослідження ефективності використання категорій фіскальної політики.

Мета проведення лекцій полягає у тому, щоб ознайомити студентів із головними організаційними та методичними основами фіскальної політики, науковими дискусіями стосовно змісту та напрямків проведення фіскальної політики.

Мета проведення практичних занять полягає у тому, щоб виробити у студентів практичні навички акумулювання та витрачання фінансових ресурсів держави з метою їх використання в управлінській діяльності.

Завдання проведення практичних занять: навчитися використовувати отримані результати в практичній управлінській діяльності; глибше засвоїти та закріпити теоретичні знання, одержані на лекціях.

Вміти: у процесі вивчення дисципліни «Фіскальна політика» студент має оволодіти наступними компетентностями: здатністю використовувати фундаментальні закономірності розвитку фінансів, банківської справи та страхування у поєднанні з дослідницькими і управлінськими інструментами для здійснення професійної та наукової діяльності; здатністю аналізувати фінансову і монетарну політику та обґрунтовувати напрями їх удосконалення; здатністю до пошуку, використання та інтерпретації інформації для вирішення професійних і наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування. ;здатністю оцінювати та передбачати вплив державних фіскальних рішень на особистий бюджет та фінансові ресурси суб’єктів господарювання; здатністю оцінювати наслідки для бізнесу і громадян від застосування державою податкового регулювання; здатністю об’єктивно оцінювати політичний аспект впливу на економічний розвиток країни;

Знати: навчання включають в себе вміння студентів використовувати фундаментальні закономірності розвитку фінансів, банківської справи та страхування у поєднанні з дослідницькими і управлінськими інструментами для здійснення професійної та наукової діяльності; обґрунтовувати напрями удосконалення фінансової і монетарної політики; систематизувати та аналізувати інформацію для вирішення професійних і наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування.