Однією з передумов ефективного функціонування системи освіти в Україні є структурне перетворення вищої освіти. Зміст вищої освіти орієнтований на формування знань, умінь, навичок, якими повинен володіти та творчо реалізовувати у змінних умовах трудової діяльності студентів.
З метою підвищення рівня професіоналізму фізичних терапевтів в навчальний процес студентів профільних закладів вищої освіти було впроваджено дисципліну «Засоби атлетизму в фізичній терапії». Протягом навчання основним джерелом підготовки майбутніх фахівців галузі охорони здоров'я в закладах вищої освіти виступають профілюючу дисципліни практичного спрямування, що свідчить про важливість вивчення «Засобів атлетизму в фізичній терапії» для підвищення рівня підготовленості студентів.
Програма вивчення навчальної дисципліни складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є організація та методика проведення оздоровчих занять з використанням засобів силових видів спорту.
Міждисциплінарні зв’язки: дисципліни медико-біологічного циклу, дисциплін гуманітарного циклу, дисциплін професійно-педагогічного циклу, дисциплін професійно-орієнтованого циклу.
Програма навчальної дисципліни складається з одного змістового модуля:
1. Теоретико-методичні аспекти використання засобів силових видів спорту в фізичній терапії.
1. Мета та завдання навчальної дисципліни.
1.1. Метою викладання навчальної дисципліни є формування базових професійно-педагогічних знань, вмінь та навичок, які забезпечують теоретичну та практичну підготовку фахівця з фізичної терапії, ерготерапії.
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни є формування професійного світогляду студентів, забезпечення оволодіння методикою використання засобів силових видів спорту в практичній діяльності з метою оздоровлення організму та відновлення втрачених функцій орагнізму, надання студентам умінь і здібностей проведення занять з силових видів спорту та атлетичної гімнастики.
1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
Знати: загальну характеристику сучасних силових видів спорту; термінологію силових видів спорту; класифікацію та характеристику засобів силових видів спорту: техніку безпеки та профілактику травматизму на заняттях з використанням засобів силових видів спорту; особливості силової підготовки осіб різного віку і статті; основи методики розвитку сили засобами силових видів спорту; особливості техніки змагальних, спеціально-підготовчих і загально-підготовчих вправ в силових видах спорту; методичні аспекти побудови комплексів з використанням засобів силових видів спорту спрямованих на профілактику ускладнень та лікування при травмах та захворюваннях опорно-рухового апарату, серцево-судинної, нервової, дихальної та ендокринної систем; особливості змагальної діяльності спортсменів з інвалідністю у силових видах спорту; нозологічні особливості підготовки спортсменів у силових видах спорту.
Вміти: застосовувати у практичній діяльності одержані знання, використовувати сучасні засоби силових видів спорту в складанні програм з фізичного виховання, у проведенні оздоровчих занять з атлетичної гімнастики з особами різного віку та статі.