Національний спорт, 017 «Фізична культура і спорт», 014 «Середня освіта», факультет заочної та післядипломної освіти
Національний спорт

Програма нормативної навчальної дисципліни «Національний спорт» сформована відповідно до освітньо-професійної програми підготовки магістрів за спеціальностями: 017 – «Фізична культура і спорт» та 014.11 Середня освіта (Фізична культура).

Предметом осмислення даної дисципліни є сукупність тіловиховних форм, взаємовідносин людей у національній та світовій культурі, їх ціннісний зміст і значущість; процеси, які допомагають чуттєвому пізнанню дійсності та викликають почуття гідности за свою націю/культуру; історія та значення національних видів спорту, їх популяризація.

Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна має споріднені теми з курсами: історія фізичної культури, історія української культури, культурологія, олімпійська освіта, психологія спорту, світоглядні засади тіловиховання, філософські аспекти фізичної культури і спорту.

1. Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «Національний спорт» є формування у студентів розуміння системи цінностей, поглядів, норм поведінки людей в певній культурі, засвоєння студентами основних теоретичних положень та формування систематизованих знань з теорії національних видів спорту.

1.2. Процес вивчення дисципліни «Національний спорт» спрямований на формування наступних спеціальних компетенцій: - здатність використовувати ціннісний потенціал національної системи тіловиховання для формування основ здорового способу життя, інтересу та потреби до регулярних занять фізичними вправами і спортом, посилення національної ідентифікації суб’єктів.

 

В результаті вивчення студент повинен знати:

- історію виникнення і розвитку національних видів спорту в світі, країні і регіоні;

- значення національних видів спорту в сучасній системі фізичного виховання і освіти;

- традиційні аспекти змагань з національних видів спорту;

вміти:

-застосовувати знання щодо історичних та культурних засад становлення національних видів спорту;

- використовувати національні види спорту на теоретичних заняттях з фізичного виховання;

- організовувати і проводити масові спортивні заходи з використанням національних видів спорту.